Рішення №464441

Справа  № l-50/2007p.

ВИРОК

ІМЕНЕМ               УКРАЇНИ

"19" січня 2007 року                                         Оболонський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді                     -                      Камбулова Д.Г.

при секретарі                            -                      Загородній М.В.

за участю прокурора  -                                 Байдацького С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше не судимого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, у вчиненні злочину, передбаченому ст. 309 ч.І КК України,

ВСТАНОВИВ;

31.10.2006 року ОСОБА_1, знаходячись в кафе, що розташоване по вул.Олімпійській, 40 неподалік від кінцевої зупинки маршрутного таксі № 327 в місті Бровари, Київської області, біля першого столика від дороги знайшов паперовий згорток з наркотичним засобом канабіс, який привласнив з метою подальшого власного вживання без мети збуту, тим самим незаконно придбав наркотичний засіб канабіс вагою 15,1 гр., який поклав до лівої задньої кишені джинсів, в які він був одягнений на той час, де став незаконно зберігати при собі.

Згорток з коноплею ОСОБА_1 переніс до будинку АДРЕСА_2, де продовжив незаконно зберігати без мети збуту.

Наступного дня, тобто 01.11.2006 року. ОСОБА_1, зберігаючи наркотичний засіб при собі, маршрутним таксі № 327 сполучення «Бровари - Київ» незаконно перевіз наркотичний засіб з м. Бровари, Київської області до м. Києва. Прибувши до м. Києва, ОСОБА_1 зайшов до станції „Лісова" комунального підприємства „Київський метрополітен", звідки електропотягом незаконно перевіз наркотичний засіб до станції „Мінська" КП „Київський метрополітен" в м. Києві. Прибувши на станцію метро «Мінська» він вийшов з метро та направився на ринок, що знаходиться неподалік.

В подальшому 01.11.2006 року ОСОБА_1 зайшов на станцію «Мінська» комунального підприємства «Київський метрополітен», де в вестибюлі вказаної станції приблизно об 19 годині 10 хвилин того ж дня був затриманий працівниками міліції, які в кімнаті міліції в присутності понятих при проведенні поверхневого огляду речей з лівої задньої кишені джинсів, в які він був одягнений на той час, виявили та вилучили паперовий згорток з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору, а саме наркотичним засобом канабіс вагою 15,1 грам.

Згідно висновку хімічної експертизи № 2142х від 04.12.2006 подана на дослідження, висушена подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору є особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс. Маса висушеного канабісу - 15,0 г. З урахуванням витраченого на дослідження спеціалістом, згідно висновку № 4249х від 03.11.2006 року, маса висушеного канабісу - 15,1 г.

Канабіс, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 "Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", "Список № І особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено" в "Таблиці 1, є наркотичним засобом.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину, передбаченому ст„ 309 ч.І КК України визнав повністю та повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину. Вказує на те, що вживав наркотичні засоби близько 3 років періодично. Залежності від наркотиків не відчуває. Запевняє суд про недопущення подібного, просить суд призначити покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Враховуючи те, що підсудний та інші учасники процесу не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, заслухавши думку учасників процесу, та роз'яснивши їм положення ст.299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі, відносно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

Таким чином, оцінюючи в сукупності всі зібрані докази, суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1 в судовому засіданні доведена повністю.

Дії ОСОБА_1 повинні бути кваліфіковані за ст.309 ч.І КК України, тому що він вчинив навмисні дії, які виразилися у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів без мети збуту.

Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1, у відповідності зі ст.65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Пом'якшувальною обставиною, згідно ст.66 КК України, суд визнає те, що підсудний щиро розкаявся.

Обтяжуючих обставин, згідно ст.67 КК України, судом не встановлено.

Крім того судом також враховується характеристика підсудного з місця проживання, відношення підсудного до вчиненого, наявність у нього на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, а також те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочину середньої тяжкості

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_1 покарання у межах санкції ч.І ст. 309 КК України, а саме у виді позбавлення волі, але вважає, що його перевиховання та виправлення можливо без ізоляції від суспільства, і вважає за доцільне призначити покарання з застосуванням ст. 75 КК України.

Суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 витрати, пов'язані з проведенням хімічної експертизи.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченому ст. 309 ч.І КК України і призначити йому покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі.

На підставі ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік, зобов'язавши його періодично з'являтись на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи, та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.

Всі речові докази (а.с. 17) - знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління охорони Київського метрополітену ГУМВС України в м.Києві за проведення хімічної експертизи 423 (чотириста двадцять три) грн. 70 коп. шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок експертної установи. (а.с.22).

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання до набуття вироком чинності залишити без змін.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя:   Камбулов Д.Г.