Рішення №464463

Справа № 4-49

ПОСТАНОВА

19 січня 2007 року                                                                                                               м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва у складі

головуючого - судді Тютюн Т.М.,

при секретарі  Ликовій В.Б.,

за участю прокурора Матюшенко К.В.,

захисника               ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві Петренко І.А., погоджене з першим заступником прокурора Оболонського району м. Києва, про обрання обвинуваченому ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, несудимому, запобіжного заходу у вигляді взяття під варту,

установив:

Постановою слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 17.01.2007 року порушено кримінальну справу № 05-11920 щодо ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.289 КК України.

17.01.2007 року ОСОБА_2 затримано в порядку ст.115 КПК України.

Постановою слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 19.01.2007 року ОСОБА_2 притягнуто як обвинуваченого за ч.2 ст.289 КК України і йому пред'явлено обвинувачення в тому, що 15.01.2007 року близько 4 години він та ОСОБА_4 за попередньою змовою між собою біля будинку АДРЕСА_1 незаконно заволоділи автомобілем «ВАЗ-21011» д/н НОМЕР_1 вартістю 8000 гривень, належним ОСОБА_5.

У поданні слідчий порушує питання обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, посилаючись на те, що ОСОБА_2 вчинив тяжкий злочин, ніде не навчається і не працює, веде антисуспільний спосіб життя, а тому, знаходячись на волі, може продовжити злочинну діяльність, ухилитися від слідства та суду.

Вивчивши матеріали кримінальної справи, заслухавши обвинуваченого, не заперечував проти задоволення подання, слідчого та думку прокурора про необхідність задоволення подання, захисника, який просив обрати ОСОБА_2 запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою, суд приходить до наступного висновку.

Наведені в поданні обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що обвинувачений, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства і суду, продовжувати злочинну діяльність, оскільки ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні умисного тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, раніше притягувався до кримінальної відповідальності, хоча судимість вже погашена, ніде не працює і не навчається, жебракує, у зв'язку з чим оголошувався його розшук, негативно характеризується за місцем попереднього навчання, веде антисоціальний спосіб життя. Тому суд вважає, що інший вид запобіжного заходу не забезпечить належної поведінки обвинуваченого та його явки до органів слідства та суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст.29 Конституції України, ст.ст.148-150, 155, 1651 КПК України, суд

постановив:

Подання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві задовольнити.

Обрати обвинуваченому ОСОБА_2, 11 жовтня 1991 року народження, запобіжний захід у вигляді взяття під варту і утримувати його в Київському СІЗО № 13 Державного департаменту України з питань виконання покарань, про що оголосити негайно.

Контроль за виконанням постанови покласти на прокурора Оболонського району м. Києва.

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом 3 діб з дня її винесення.