Рішення №464471

Справа №1-51/2007р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ                  УКРАЇНИ

"16" січня 2007 року                                               Оболонський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді                     -                      Камбулова Д.Г.

при секретарі                            -                      Загородній М.В.

за участю прокурора                  -                      Буднік О.М.

за участю захисника                  -                      ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні злочину, передбаченому ст. 309 ч.І КК України,

ВСТАНОВИВ:

03.10.2006 року приблизно о 22 годині ОСОБА_2, прибувши автомобілем „Шкода" д.н.з.НОМЕР_1 до М.Бориспіль Київської області, за невстановленою слідством адресою, у невстановленої слідством особи на ім'я ОСОБА_3 придбав за 120 гривень наркотичний засіб - опій ацетильований для власного вживання без мети збуту в одноразовому медичному шприці об'ємом 10 мл. куб., заповнений на 6 мл.куб.

Далі, ОСОБА_2 незаконно придбаний наркотичний засіб поклав в кишеню передньої дверки автомобілю „Шкода" д.н.з.НОМЕР_1, яка розташована з боку водія та поїхав до м.Києва.

04.10.2006 року приблизно о 02:30 годині ОСОБА_2, незаконно зберігаючи та перевозячи наркотичний засіб прибув до жилого будинку АДРЕСА_1, де навпроти 10 під'їзду був затриманий працівниками міліції, які виявили, а в подальшому оглянули та вилучили незаконно придбаний ним наркотичний засіб - опій ацетильований, який він незаконно зберігав та перевозив без мети збуту.

Згідно висновку експерта №1869х від 28.10.2006 року, в рідині масою 4,8 гр., що міститься в Ін'єкційному пластмасовому шприцу одноразового використання місткістю 10 мл. виявлено наркотичні алкалоїди опію та їх похідні морфін, кодеїн та ацетилморфін, що свідчить про наявність в рідині особливо небезпечного наркотичного засобу - опію (ацетильованого). Маса опію ацетильованого в рідині (в перерахунку на суху речовину) дорівнює 0,32 гр. Первинно в рідині масою 6,0 гр. було виявлено наркотичні алкалоїди опію та їх похідні - морфін, кодеїн та ацетилморфін, що свідчило про наявність в рідині особливо небезпечного наркотичного засобу - опію (ацетильованого), маса якого в перерахунку на суху речовину становила 0,41 гр.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочину, передбаченому ст.. 309 ч.І КК України визнав повністю та повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину. Вказує на те, що під впливом знайомих почав вживати наркотичні засоби біля року потому. Залежності від вживання наркотичних засобів не має. Запевняє суд про недопущення подібного, просить суд призначити покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Враховуючи те, що підсудний та Інші учасники процесу не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, заслухавши думку учасників процесу, та роз'яснивши їм положення ст.299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі, відносно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

Таким чином, оцінюючи в сукупності всі зібрані докази, суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_2 в судовому засіданні доведена повністю.

Дії ОСОБА_2 повинні бути кваліфіковані за ст.309 ч.І КК України, тому що він вчинив навмисні дії, які виразилися у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів без мети збуту.

Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_2, у відповідності зі єт.65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Пом'якшувальною обставиною, згідно ст.66 КК України, суд визнає те, що підсудний щиро розкаявся.

Обтяжуючих обставин, згідно ст.67 КК України, судом не встановлено.

Крім того судом також враховується характеристика підсудного з місця навчання, відношення підсудного до вчиненого, а також те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочину середньої тяжкості

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_2 покарання у межах санкції ч.І ст. 309 КК України, а саме у виді позбавлення волі, але вважає, що його перевиховання та виправлення можливо без ізоляції від суспільства, і вважає за доцільне призначити покарання з застосуванням ст. 75 КК України.

Суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 витрати, пов'язані з проведенням хімічної експертизи.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченому ст. 309 ч.І КК України і призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі.

На підставі ст. 75, 76 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік, зобов'язавши його періодично з'являтись на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи, та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.

Всі речові докази (а.с. 17) - знищити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в м.Києві за проведення хімічної експертизи 423 (чотириста двадцять три) грн. 70 коп. шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок експертної установи, (а.с. 15).

Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання до набуття вироком чинності залишити без змін.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя:     Камбулов Д.Г.