Рішення №464472

Справа № 4-25

ПОСТАНОВА

15 січня 2007 року                                                                                                           м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Тютюн Т.М.

при секретарі  Снісар Т.В.,

за участю прокурора Гоготової Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві подання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві Ґонтар І.А., погоджене з першим заступником прокурора Оболонського району м. Києва, про обрання обвинуваченому ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, несудимому, запобіжного заходу у вигляді взяття під варту,

установив:

Постановою слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 12.01.2007 року порушено кримінальну справу № 05-11895 щодо ОСОБА_1 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 121 КК України.

12.01.2007 року ОСОБА_1 затримано в порядку ст. 115 КПК України.

Постановою слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 12.01.2007 року ОСОБА_1 притягнуто як обвинуваченого за ч.2 ст. 121 КК України і йому пред'явлено обвинувачення в тому, що він 1.01.2007 року близько 11 години, знаходячись у коридорі загального користування біля своєї квартири АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, вступив у конфлікт з ОСОБА_2, в ході якого умисно завдав останньому два удари стільцем у голову, заподіявши тяжкі тілесні ушкодження, що спричинили смерть потерпілого.

У поданні слідчий порушує питання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, посилаючись на те, що ОСОБА_1 вчинив тяжкий злочин, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років, а тому, перебуваючи на волі, може ухилитись від слідства та суду та інший запобіжний захід не забезпечить його належної поведінки.

Вивчивши матеріали кримінальної справи, заслухавши обвинуваченого, який погодився з поданням, слідчого та думку прокурора про необхідність задоволення подання, суд приходить до наступного висновку.

Наведені в поданні обставини свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що обвинувачений, перебуваючи на волі, може ухилитися від слідства та суду, оскільки ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні умисного тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років, і наслідком цього злочину є протиправне позбавлення життя людини. Тому інший вид запобіжного заходу не забезпечить його належної поведінки та явки до органів досудового слідства та суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст.29 Конституції України, ст.ст.148-150, 155, 165і КПК України, суд

постановив:

Подання слідчого СВ Оболонського РУ ГУ МВС України в м. Києві задовольнити.

Обрати обвинуваченому ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді взяття під варту і утримувати його в Київському СІЗО № 13 Державного департаменту України з питань виконання покарань, про що оголосити негайно.

Контроль за виконанням постанови покласти на прокурора Оболонського району м. Києва.

На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом 3 діб з дня її винесення.

Суддя