Рішення №464476

Справа №1-23/2007 p.

ВИРОК

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

"12" січня 2007 року                                                                  Оболонський районний суд м. Києва

у складі:        головуючого судді                                                  - Гриненка О.І.

при секретарі                                                   - Гугліч Ю.В.

за участю прокурора                                         - Петрука Ю.О.

за участю адвоката                                           - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з середньою освітою, розлученого, працюючого ООО „Ніагара Плюс", проживаючого і зареєстрованого в АДРЕСА_1, раніше судимого:

· вироком Мінського районного суду м. Києва від 30.06.2000 року за ст. 229-6 ч. 1 КК України (в редакції 1960 року) до 1 (одного) року 6 (шести) місяців позбавлення волі, звільнився з місця позбавлення волі 28.07.2001р. на підставі Закону України „Про амністію";

· вироком Оболонеького районного суду м. Києва від 20.10.2001р. за ст.. 296 ч. 2 КК України до 2 (двох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі, звільнився з місць позбавлення волі 20.04.2004р. по відбуттю строку покарання,

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

06.09.2006р. близько 13 год. 00 хв. ОСОБА_2, перебуваючи біля станції метро „Оболонь" в м. Києві у невстановленої слідством особи для власного вживання без мети збуту, придбав наркотичний засіб - ацетильований опій, який містився у одноразовому медичному шприці місткістю 5 мл.

Після чого, зберігаючи при собі, шприц з придбаним наркотичним засобом, ОСОБА_2 направився в напрямку будинку АДРЕСА_2, де був затриманий працівниками міліції, які при поверхневому огляді виявили і вилучили у останнього одноразовий медичний шприц ємністю 5 мл, наповнений наркотичним засобом - опієм ацетильованим, вологі шматки вати та ватні турунди з нашаруванням рідини коричневого кольору.

Згідно висновку експерта №200 їх від 02.11.2006р. в поданій на дослідження рідині та у нашаруваннях на шматках вати та ватних турундах виявлено наркотичні алкалоїди опію та їх похідні - морфін, кодеїн та ацетил морфін, що свідчить про наявність в рідині та нашаруваннях особливо небезпечного наркотичного засобу - опію ацетильованого. Загальна вага опію ацетильованого, в перерахунку на суху речовину, становить 0,11г.

В ході судового слідства підсудний ОСОБА_2 свою вину у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України, визнав і повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину, що викладено у вироці вище. ОСОБА_2 у вчиненому щиро розкаюється та просить суворо його не карати.

Крім повного визнання, вина ОСОБА_2 у вчиненні інкримінованого йому злочину підтверджується комплексом зібраних по справі доказів, а саме:

· протоколом виявлення, огляду та вилучення від 06.09.2006р., згідно якого у ОСОБА_2 в присутності понятих виявлено І вилучено медичний шприц об'ємом 5 мл. наповнений рідиною коричневого кольору. При цьому ОСОБА_2 пояснив, Що вилучений у нього медичний шприц наповнений опієм ацетильованим, який він придбав і зберігав для особистого вживання, без мети збуту (а.с. 8);

· висновком експерта №200 їх від 02.11.2006р., згідно якого в поданій на дослідження рідині та у нашаруваннях на шматках вати та ватних турундах виявлено наркотичні алкалоїди опію та їх похідні - морфін, кодеїн та ацетил морфін, що свідчить про наявність в рідині та нашаруваннях особливо небезпечного наркотичного засобу - опію ацетильованого. Загальна вага опію ацетильованого, в перерахунку на суху речовину, становить 0,11г, (а.с. 43-44); -   постановою   про   прилучення  до   справи   речових   доказів   від   09.11.2006р.,   а  саме одноразового медичного шприца об'ємом 5 мл. з рідиною коричневого кольору - опієм ацетильованим (а.с. 46).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000р. "Про затвердження Переліку наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів", "Список №1 особливо небезпечних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" в "Таблиці 1", опій ацетильований є наркотичним засобом.

Таким чином, оцінюючи всі зібрані по справі докази, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_2 своїми умисними діями, які виразились у незаконному придбанні, зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, вчиненими повторно, скоїв злочин передбачений ст. 309 ч. 2 КК України.

Обставинами, які б пом'якшували покарання, згідно ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття підсудного і активне сприяння розкриттю злочину.

Обставин, які б обтяжували покарання підсудного згідно ст. 67 КК України по справі не встановлено.

Вирішуючи питання про призначення ОСОБА_2 міри покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані, що характеризують особу підсудного і вважає правильним обрати йому покарання у вигляді позбавлення волі. Однак, враховуючи щире каяття у вчиненому, сприяння розкриттю злочину, позитивну характеристику з місця проживання і роботи, а також ту обставину, що підсудний добровільно звернувся і проходить курс медикаментозного лікування в Міському лікувально-консультативному центрі, про що свідчить довідка НОМЕР_1 від 11.01.2007р. (а.с.110). Крім того, з урахуванням тої обставини, що ОСОБА_2 має на утриманні матір-пенсіонерку, а також неповнолітнього сина (а.с. 111-112), суд, вважає можливим перевиховання і виправлення ОСОБА_2 без ізоляції від суспільства.

Керуючись ст. ст. 321-324 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченому ст. 309 ч.2 КК України та призначити йому покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбуття призначеного покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки.

Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_2 періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 у вигляді підписки про невиїзд до вступу вироку в законну силу залишити без зміни.

Строк виконання покарання ОСОБА_2 обчислювати з моменту виконання вироку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в м. Києві витрати за проведення експертиз у розмірі 423 грн. 70 коп.

Речові докази по справі знищити.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду м. Києва на протязі 15 діб з дня його проголошення, через Оболонський районний суд м. Києва.

Суддя:                                                                                                                       О.І.Гриненко