Рішення №464477

Справа № l-28/2007p.

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

"09" січня 2007 року                                                                             Оболонський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді                -                      Камбулова Д.Г.

при секретарі                         -                      Загородній М.В.

з участю прокурора              -                      Буднік      О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця с Червона Слободка Обухівського району Київської області, українця, громадянина України, освіта незакінчена середня, працюючого ІНФОРМАЦІЯ_2 БК „Бікар", не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого 07.04.1987 року Києво-Святошинським районним судом Київської області за ст.206 ч.2 КК України (в редакції 1960 року) до 2 років позбавлення волі; 04.06.1993 року Радянським районним судом м. Києва за ст.142 ч.З КК України (в редакції 1960 року) до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнився 31.12.1999 року згідно Указу Президента про помилування від 18.12.1999 року невідбуту частину основної міри покарання замінено на умовну з іспитовим строком на 2 роки,

у вчиненні злочину, передбаченого от. 309 ч.1 КК України,

ВСТАНОВИВ: 17.09.2006 року приблизно о 17:30 годині ОСОБА_1, перебував в с. Мостище Києво -Святошинського району Київської області, де у останнього винник злочинний умисел на незаконне придбання, зберігання наркотичного засобу без мети збуту.

Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_1 у невстановленої слідством особи в с. Мостище Києво - Святошинського району Київської області незаконно придбав наркотичний засіб опій ацетильований, за що розрахувався 120 гривень.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_1 незаконно зберігаючи при собі наркотичний засіб - опій ацетильований, пішки дійшовши до будинку № 150 по Гостомельському шосе, де був затриманий працівниками міліції.

17.09.2006 року приблизно о 19:00 години у ОСОБА_1 в присутності понятих працівниками міліції було виявлено та вилучено за вище вказаною адресою два одноразових медичних шприці, в яких загальною вагою знаходився наркотичний засіб - опій ацетильований, загальною масою 0,41 г.

Згідно висновку експерта № 1722х від 21.09.2006 р. : „В поданих на дослідження рідина масою 4,4 г. та 2,2 г. Виявлено наркотичні алкалоїди опію та їх похідні - морфін, кодеїн та ацетил морфін, що свідчить про наявність в рідинах особливо небезпечного наркотичного засобу - опію (ацетильованого) масою 0,31 г. Первинно у гр. ОСОБА_1 було вилучено 0,41 г. наркотичного засобу - опію ацетильованого.

Допитаний у якості підсудного ОСОБА_1. свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України визнав повністю, щиро розкаявся, та повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину. Вказує на те, що вживав наркотичні засоби протягом останніх півтора року. Пов»язує це з депресивним станом, який виник на грунті сімейних відносин. Запевняє про недопущення подібного в подальшому. Просить суд призначити покарання, не пов»язане з позбавленням волі.

Враховуючи те, що підсудний та прокурор не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, заслухавши думку учасників процесу, та роз'яснивши їм положення ст.299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі, відносно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

Таким чином, оцінюючи в сукупності всі зібрані докази, суд вважає, що винність підсудного ОСОБА_1 у судовому засіданні доведена повністю.

Дії ОСОБА_1 повинні бути кваліфіковані за ст.309 ч.1 КК України тому що він вчинив

навмисні дії, що виразились у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів без мети збуту.

Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1, у відповідності зі ст.65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Крім того, при обранні підсудному міри покарання судом враховується його відношення до вчиненого, характеристики підсудного за місцем проживання та роботи, те, що він має незняту та непогашену судимість за вчиненні умисного злочину проти власності.

Пом'якшувальною обставиною, згідно ст.66 КК України, суд визнає те, що підсудний щиро розкаявся.

Обтяжуючих обставин, згідно ст.67 КК України, судом не встановлено.

Крім того, при обранні підсудному міри покарання судом враховується його відношення до вчиненого, характеристики підсудного за місцем проживання та роботи, те, що він має незняту та непогашену судимість за вчинення умисного злочину проти власності, наявність хворобливого стану внаслідок вживання опіоїдів.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення волі, оскільки вважає, що його перевиховання та виправлення не можливо без ізоляції від суспільства, та не знаходить підстав для застосування відносно ОСОБА_1 ст. 69 КК України чи ст. 75 КК України.

Суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 витрати, пов'язані з проведенням хімічної експертизи.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд-

ЗАСУДИВ

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України і призначити йому покарання у виді 1 (одного) року позбавлення волі.

Строк відбуття покарання ОСОБА_1 рахувати з 17.09.2006 року.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в м.Києві за проведення хімічної експертизи 423 (чотириста двадцять три) гривні 70 копійок шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок експертної установи (а.с.37).

Речові докази по справі (а.с.38) - знищити.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 у вигляді тримання під вартою в Київському СІЗО Державного департаменту України з питань виконання покарань в м.Києві та Київській області до набуття вироком чинності - залишити без змін.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а підсудним з моменту отримання копії вироку.

Суддя:

Камбулов Д.Г.