Рішення №464479

Справа № 2-516/07

РІШЕННЯ Іменем України

10 січня 2007 року Оболонський районний суд м. Києва в

складі головуючого         Шевченко     Л.В.

при секретарі                               Бондаренко   Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, 3-я особа: Комунальне підприємство "Житлосервіс "Оболонь" в Оболонському районі м. Києва, про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись в суд з позовом до відповідача ОСОБА_4 про визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що він 07.10.1997 року тимчасово був зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1, як чоловік позивачки ОСОБА_3.

В серпні 2003 року відповідач ОСОБА_4 добровільно залишив спірне жиле приміщення, забрав свої речі і поїхав проживати до своїх батьків в Луганську область. З того часу він даною квартирою не цікавиться, не бере участі у сплаті квартплати, не дивлячись на те, що йому ніхто не перешкоджав у користуванні цим житлом.

25 січня 2005 року шлюб між ним та ОСОБА_3 розірвано.

В судовому засіданні позивачі свій позов підтримали і просять його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно, шляхом направлення судової повістки за вказаною в позовній заяві адресою та шляхом повідомлення через друкований орган, а саме розміщення повідомлення про день час та місце розгляду справи в газеті "Урядовий кур'єр", про причини неявки суду не повідомив.

На підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України суд вважає можливим постановити по справі рішення на підставі наявних в справі доказів.

Представник 3-ї особи - Комунальне підприємство "Житлосервіс "Оболонь" в Оболонському районі м. Києва, в судове засідання не з'явився, справу просить слухати без нього.

Суд встановив, що дійсно згідно ордера НОМЕР_1 ОСОБА_5 на сім'ю із 5-й осіб, а саме на нього, дружину

ОСОБА_1 та трьох дітей була надана трикімнатна ізольована квартира НОМЕР_2, розміром 42,23 кв.м, АДРЕСА_1 (а.с. 7).

В даний час на спірній житловій площі зареєстровані: троє позивачів, відповідач та дитина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, що вбачається з наданої довідки НОМЕР_3 (а.с. 5).

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 25 січня 2005 року шлюб між відповідачем ОСОБА_4 та ОСОБА_3 розірвано (а.с. 6).

ОСОБА_5 виписаний у зв'язку зі смертю, однак особовий рахунок в даний час значиться на ньому (а.с. 5).

Як пояснили позивачі відповідач ОСОБА_4 добровільно залишив спірне жиле приміщення, забрав свої речі і поїхав проживати до своїх батьків в Луганську область. З того часу він даною квартирою не цікавиться, не бере участі у сплаті квартплати, не дивлячись на те, що йому ніхто не перешкоджав у користуванні цим житлом.

Пояснення позивачів підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_7 та ОСОБА_8

Таким чином, суд вважає встановленим, що відповідач з 2003 року не проживає в спірній квартирі, не цікавиться нею, не приймає участі в її оплаті, тому утратив право на користування нею, оскільки право за тимчасово відсутнім наймачем чи членом його сім'ї зберігається протягом шести місяців відповідно до ст. 71 ЖК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 169, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 ЖК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 задовольнити.

Визнати ОСОБА_4 таким, що втратив право користування квартирою НОМЕР_2 по АДРЕСА_1 Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ