Рішення №464481

Справами 1-55/2007 p.

ПОСТАНОВА     ІМЕНЕМ       У КР А Ї Н И

"12" січня 2007 року

у складі:        головуючого судді при секретарі за участю прокурора за участю адвоката

Оболонський районний суд м. Києва Гриненка О.І. Гугліч Ю.В. ПетрукаЮ.О.

ОСОБА_1

розглянувши   при   попередньому   розгляді   в   м.    Києві   кримінальну   справу   по

обвинуваченню

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого в АДРЕСА_1, в силу ст.. 89 КК України раніше не судимого,

у скоєнні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

14.09.2006р. у ОСОБА_2, який знаходився по місцю свого проживання в кв. АДРЕСА_1, виник злочинний умисел направлений на незаконне придбання без мети збуту для особистого вживання наркотичного засобу -макової соломи.

Реалізуючи його, ОСОБА_2 того ж дня, на території ринку „Явір-95", розташованому біля станції метро в м. Києві у невстановленої слідством особи, придбав верхівки стебель маку, з метою приготування в подальшому наркотичну речовину - опій ацетильований для особистого вживання без мети, збуту. Після чого, ОСОБА_2, незаконно зберігаючи при собі наркотичний засіб направився до місця свого проживання, а саме до кв. АДРЕСА_1.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_2, перебуваючи по місцю свого проживання, за вказаною вище адресою, шляхом екстрагування виготовив із макової соломи наркотичний засіб - опій ацетильований, частину якого одразу вжив, а залишки виготовленої наркотичної речовини залишив незаконно зберігати на балконі своєї квартири.

В подальшому, 23.09.2006р. близько 19 год. 30 хв., працівниками міліції за місцем проживання ОСОБА_2, а саме в кв. АДРЕСА_1, було виявлено і вилучено подрібнену речовину коричневого кольору, згорнуту в поліетиленовий пакет білого кольору.

Згідно висновку судово-хімічної експертизи №1818х від 16.10.2006 року, подана на дослідження волога подрібнена речовина рослинного походження масою 229,0 г. із різким специфічним запахом аміаку - особливо небезпечний засіб макова солома. Маса висушеної макової соломи становить 126, 0 г.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №770 від 06.05.2000р. "Про затвердження Переліку наркотичних, психотропних речовин і прекурсорів", "Список №1 особливо небезпечних засобів, психотропних речовин і прекурсорів" в "Таблиці 1', макова солома є наркотичним засобом.

До початку судового слідства ОСОБА_2 заявив клопотання про закриття кримінальної справи на підставі ч. 4 ст. 309 КК України, посилаючись на те, що добровільно пройшов курс лікування від наркотичної залежності в період з 09.10.2006р. по 27.10.2006р., про що свідчить довідка НОМЕР_1 від 30.10.2006р. видана КМНКЛ Соціотерапія клініки ургентної наркології і детоксикації №2, захисник ОСОБА_1 підтримав клопотання ОСОБА_2

Заслухавши думку прокурора, який проти закриття кримінальної справи не заперечує, суд вважає правильним звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, як особу, яка вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, свою вину у скоєні злочину визнав повністю, щиро розкаюється, добровільно звернувся до лікувального закладу та пройшов курс лікування від наркоманії, в зв'язку з чим перестав бути суспільно небезпечним.

Керуючись ст. 7 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Звільнити ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст. 309 КК України за вчинення злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України.

Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 за ст. 309 ч.1 КК України закрити.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання - скасувати.

Речові докази по справі - знищити.

Постанова може бути оскаржена сторонами до Апеляційного суду міста Києва протягом семи діб з дня її винесення.

Суддя:

 

О.І.Гриненко