Рішення №464544

Справа №2-452/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2007 року Першотравенський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Зайцева В.В.

при секретарі: Фадєєвій Т.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Першотравенськ, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 просить стягнути аліменти в його користь на його утримання 17% всіх доходів ОСОБА_2, посилаючись на те, що відповідач є його батьком, він досяг повноліття, проте продовжує навчання на денній формі навчання у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» м. Харкова група ІНФОРМАЦІЯ_1, матеріально потребує допомоги батька на час навчання до досягнення 23 років.

Батько має можливість виплачувати аліменти в його користь, оскільки він працює на підприємстві вугільної промисловості, отримує постійну заробітну плату.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 повністю підтримав свої позовні вимоги та просить суд стягнути на його користь аліменти на утримання повнолітньої дитини яка продовжує навчання в розмірі 17% всіх доходів ОСОБА_2 до досягнення ним 23 років.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі. Згоден виплачувати аліменти на утримання повнолітнього сина який продовжує навчання в розмірі 17% всіх видів його доходу до досягнення сином 23 років.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані містити їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, що продовжують навчання.

Відповідно до ст.200 Сімейного Кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина в твердій грошовій сумі або в частині від заробітку /дохід/ платника аліментів з урахуванням обставин, вказаних в статті 182 цього Кодексу.

З копії свідоцтва про народження позивача виходить, що відповідач є його батьком, він 09 грудня 1988 року народження, тобто досяг повноліття.

Згідно довідки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» м. Харкова ОСОБА_3 навчається в групі ІНФОРМАЦІЯ_1, термін навчання 5 років 6 місяців, тобто до досягнення позивачем 23 років.

Згідно пояснень позивача, матеріалів справи відповідач має можливість виплачувати аліменти на сина щомісячно по 17% всіх видів доходів до досягнення 23 років, тобто по 09 грудня 2011 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.226-228 ЦПК України, ст.ст.75, 77, 79, 84 Сімейного Кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Стягнути аліменти на користь ОСОБА_1 на його утримання в зв'язку з його навчанням в розмірі 17% всіх видів заробітку /доходів/ ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 щомісячно починаючи з 11 грудня 2006 року до 09 грудня 2011 року, або зміни обставин.

В порядку п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України рішення суду допустити негайного виконання в межах місячної суми стягнення аліментів.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в сумі 51/пятьдесят одну/гривню.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави в сумі 7 /сім/ грн. 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду в апеляційному суді Дніпропетровської області може бути подана в Першотравенський міський суд Дніпропетровської області впродовж десяти днів з моменту проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Першотравенський міський суд Дніпропетровської області впродовж двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.