Рішення №464549

Справа №2-407 2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2007 року Першотравенський міський суд, Дніпропетровській області в складі: головуючого судді Зайцева В.В. при секретарі: Фадєєвій Т.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Першотравенськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить стягнути аліменти на її користь на утримання дитини, доньки -ОСОБА_3, в розмірі 1/6 частини заробітку /доходу/ ОСОБА_2, посилаючись, що він є батьком дитини, добровільно матеріальної допомоги на її утримання не надає.

Позивачка в судовому засідання підтримала свої позовні вимоги, просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини, доньки - ОСОБА_3, в розмірі 1/6 частини заробітку /доходу/ ОСОБА_2.

Відповідач у справі ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав повністю. Згоден виплачувати аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3, в розмірі 1/6 частини свого заробітку /доходу/.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України /СК України/ батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст.181 ч.З СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються в частці від доходу батька і /або/ в твердій грошовій сумі.

5.Якщо місце проживання батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути меншою ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України;

Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я і матеріальне положення дитини;

2) стан здоров'я і матеріальне положення платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставин, що мають істотне значення.

2.Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст.183 СК України частка заробітку /доходу/ матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Якщо стягаються аліменти на двох і більш за дітей, суд визначає єдину частку від заробітку /доходу/ матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватись до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки /долі/, що припадала на дитину, що досягла повноліття.

З копії свідоцтва про народження дитини позивачки виходить, що відповідач є її батьком.

З урахуванням всіх досліджених судом обставин, суд вважає, що він має можливість виплачувати позивачці на дитину, доньку - ОСОБА_3 аліменти у розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку /доходу/.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214-215, п.1 ч.І ст.367 ЦПК України ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України суд, -

ВИРІШИВ:

Стягнути аліменти на користь ОСОБА_1 на дитину, доньку -ОСОБА_3, у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку /доходу/ ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно починаючи з 23 листопада 2006 року до повноліття дитини, допустивши рішення суду до негайного виконання в межах місячної суми стягнення аліментів.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51/пятьдесят одну/ гривну.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави в сумі 7 /сім/ грн. 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду в апеляційному суді Дніпропетровської області може бути подана в Першотравенський міський суд Дніпропетровської області впродовж десяти днів з моменту проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Першотравенський міський суд Дніпропетровської області впродовж двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.