Рішення №464551

Справа №2-534/2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2007 року Першотравенський міський суд, Дніпропетровської

області в складі:

головуючої судді Бондарьової Г.М.

при секретарі: Кобка Т.В.

розглянувши   у   відкритому   судовому   засіданні   в   місті Першотравенську  цивільну  справу  за  позовом  ОСОБА_1  до  Відділення  виконавчої  дирекції  Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і професійних захворювань  України  в  місті  Першотравенську  про  стягнення недоплаченої страхової виплати одноразової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і професійних захворювань України в місті Першотравенську про стягнення недоплаченої страхової виплати одноразової допомоги,посилаючись на те, що тривалий час пропрацював на підземних роботах на шахтах ВАТ «Павлоградвугілля». За час роботи одержав:

-21 квітня 1984 року травму правої ноги згідно акту про нещасний випадок форми Н-1 НОМЕР_1;

-професійне захворювання антракосілікоз згідно акту розслідування форми П.4 від 16 квітня 2003 року;

За висновком повторно-первинної МСЕК від 04 червня 2003 року йому було встановлено сукупно 35% стійкої втрати професійної працездатності,із них 05% повторно по першій травмі від 21 квітня 1984 року згідно акту форми Н-1- НОМЕР_1 та 30% первинно в зв»язку з повторним ушкодженням здоров»я від профзахворювання антракосілікоз згідно акту розслідування форми П-4 від 16 квітня 2003 року.

Постановою ВВД ФССНВУ в місті Першотравенську НОМЕР_2 йому було нараховано одноразову допомогу за ЗО % збільшення проценту втрати стійкої працездатності в зв"язку з повторним ушкодженням здоровая від повторного ушкодження здоров»я від профзахворювання з розрахунку 1192,87грн х30= 35786,10грн і обмежено до виплати сумою 10640грн чотирикратною величиною заробітної плати з якої справляються внески до Фонду.

Він не згоден з нарахованою до виплати сумою одноразової допомоги і вважає, що абзацом 2 пункту 2 ст.34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного

2

випадку на виробництві.» при повторному пошкодженні здоров'я пов'язаного з іншим профзахворюванням або травмою - обмеження одноразової допомоги чотирикратною величиною заробітної платні не передбачено.

Тому позивач вважає, що одноразова допомога йому повинна бути нарахована і виплачена в повному обсязі і повинна складати:1192,87 грн х35% = 41750,45грн і за мінусом виплаченої йому суми 10640грн йому належить достягнути одноразову допомогу в розмірі 31110,45грн /41750,45грн-10640грн/.

При цьому позивач подав до суду заяву в якій просить відновити йому пропущений з поважної причини трирічний термін для звернення в суд за захистом порушеного права, оскільки він є інвалідом праці,.. Крім того, тривалий час місцеві і апеляційні суди не визнавали такі вимоги і лише Верховний суд України всією судовою палатою в Ухвалі від Об квітня 2005 року по аналогічній справі ОСОБА_2 захистив їх права як інвалідів праці в частині розміру встановленої їм одноразової допомоги при повторних пошкодженнях здоров'я.

Постанова Фонду про призначення виплати від 01 липня 2003 року,а він звернувся до суду 11 січня 2007 року,тобто майже в трьхрічний строк позовної давності,пропустивши його незначно з поважних причин.

Позивач в судове засідання не з»явився,надав заяву про слухання справи в його відсутність,позовні вимоги просить задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ВВД Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і професійних захворювань України в місті Першотравенську позов не визнала повністю, оскільки вважають, що вимоги позивача не відповідають вимогам абзаців 1,2 ч.2 ст.34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і профзахворювань, які спричинили страту працездатності» в редакції від 22 лютого 2001года, обмежуючих всяку виплату одноразової допомоги у разі стійкої втрати працездатності по професії чотирикратним розміром граничної суми заробітної плати/доходу/, з якої стягуються внески до Фонду, що і було виконано ВВД ФССНВУ в місті Першотравенську і виплатили позивачу суму одноразової допомоги, що належить йому в розмірі 10640грн ,крім того позивачем пропущений трьохрічнии строк за зверненням до суду за захистом права,просить в позові відмовити.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню з наступних підстав:

ОСОБА_1тривалий час пропрацював на підземних роботах на шахтах ВАТ «Павлоградвугілля». За час роботи одержав:

-21 квітня 1984 року травму правої ноги згідно акту про нещасний випадок форми Н-1 НОМЕР_1;

-професійне захворювання антракосілікоз згідно акту розслідування форми П-4 від 16 квітня 2003 року;

За висновком повторно-первинної МСЕК від 04 червня 2003 року йому було встановлено сукупно 35% стійкої втрати професійної працездатності,із них 05% повторно по першій травмі від 21 квітня 1984 року згідно акту форми Н-1- НОМЕР_1 та 30% первинно в зв»язку з повторним ушкодженням здоров»я від профзахворювання антракосілікоз згідно акту розслідування форми П-4 від 16 квітня 2003 року.

Постановою ВВД ФССНВУ в місті Першотравенську НОМЕР_2 йому було нараховано одноразову допомогу за ЗО % збільшення проценту втрати стійкої працездатності в зв"язку з повторним ушкодженням здоров"я від повторного ушкодження здоров»я від профзахворювання з розрахунку 1192,87грн х30= 35786,10грн і обмежено до виплати сумою 10640грн чотирикратною величиною заробітної плати з якої справляються внески до Фонду.

Суд вважає, що абзацом 2 частини 2 ст.34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» в редакції від 22 лютого 2001 року при повторному пошкодженні здоров'я пов'язаного з іншим профзахворюванням або травмою- обмеження одноразової допомоги чотирикратною величиною заробітної плати/доходу/ з якої справляються внески до Фонду не передбачено.

Тому суд вважає, що одноразова допомога позивачеві повинна бути нарахована і виплачена в повному обсязі і повинна складати:1192,87 грн х30% = 35786,10грн і за мінусом виплаченої йому суми 10640грн йому належить достягнути одноразову допомогу в розмірі 25146,10грн/35786,10грн -10640грн/.

Суд вважає можливим поновлення позивачу пропущеного ним строку для звернення до суду за захистом порушеного права, вважаючи причини,на які вказує позивач вище, поважними.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,209,212,214, 215,218 ГПК України, абзацом другим ч.2 ст.34 Закону України „Про загальнообов'язкове Суд вважає, що абзацом 2 частини 2 ст.34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», суд

ВИРІШИВ:

Поновити ОСОБА_1 пропущений з поважних причин строк для звернення до суду за захистом своїх прав.

4

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і професійних захворювань України в місті Першотравенську в рахунок недоплаченої страхової виплати одноразової допомоги в сумі 25146/двадцять п»ять тисяч сто сорок шість/гривень 10 коп.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набуває чинності після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду апеляційному суду Дніпропетровської області може бути подане через Першотравенськіи міський суд протягом десяти днів з моменту його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду апеляційному суду Дніпропетровської області може бути подана через Першотравенськіи міський суд протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження з одночасним напрямом копії апеляційної скарги апеляційному суду Дніпропетровської області.

Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

/Г.М.Бондарьова/