Рішення №464576

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Справа 2-1125 2007р.

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

05 лютого 2007 року Оболонський районний суд м. Києва у складі

головуючого судді             Сушко Л.П.

при секретарі                       ЖежеріМ.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за позовом Закритого акціонерного товариства "Український мобільний зв'язок" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2007 року представник позивача звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення суми, посилаючись на те, що відповідач був абонентом стільникового мобільного зв'язку відповідно до Договору НОМЕР_1. Договір укладений терміном, відповідно до п. 1.1. Додаткової угоди. Згідно з цими угодами при достроковому розірванні договору в зв'язку невиконанням абонентом зобов'язань по оплаті послуг стільникового зв'язку абонент сплачує санкцію за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії основного договору. Заборгованість відповідача складає 130,80 грн. та 7,31 грн. внесків до Пенсійного фонду. Крім того, сума санкції складає 1244,65 грн. Відповідач до цього часу заборгованість не сплатив, чим порушив умови договору. Крім того, представник позивача просить стягнути з відповідача судові витрати по справі, а саме 51 гривню державного мита, 30 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позов з підстав, викладених в позовній заяві та просив його задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи належним чином повідомлений, причини неявки суду не повідомив.

Оскільки представник позивача не заперечує проти заочного розгляду справи, а відповідач належним чином повідомлений про день та час розгляду справи суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідачу надавалися послуги стільникового мобільного зв'язку відповідно до Договору НОМЕР_1.(а.с.7) та на даний час існує заборгованість по оплаті послуг позивача на загальну суму 130 грн. 80 коп. та 7 грн. 31 коп. платежів до Пенсійного фонду. До цього часу сума заборгованості відповідачем не сплачена.

Крім того, між сторонами було укладено додаткову угоду (а.с. 8) згідно з якою при достроковому розірванні договору в зв'язку з не виконанням абонентом зобов'язань по оплаті послуг стільникового зв'язку абонент сплачує санкції за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії основного договору. Сума санкції згідно розрахунку складає 1244 грн. 65 коп. Крім того, сума судових витрат складає 81 гривень 00 копійок.

Згідно ст. 14 Закону України "Про зв'язок" абонент зобов'язаний своєчасно вносити плату за користування телефоном, міжміські та міжнародні телефонні розмови.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і відповідно до умов договору.

Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Тому позовні вимоги про стягнення боргу законні та обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Оскільки сума санкції значно перевищує суму боргу суд вважає, що на підставі ст. 616 ЦК України цю суму необхідно зменшити до 100 грн., так як саме з вини позивача, який не вживав заходів для погашення боргу сума санкцій значно зросла.

Судові витрати по справі слід стягнути з відповідача згідно ст. 88 ЦПК України на користь позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 526, 611, 616, п.4 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, ст. 14 Закону України "Про зв'язок", ст. ст. 10, 60, 53, 57, 60, 208, 209, 88,213-215, 224-226 ЦПК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства "Український мобільний зв'язок" (р/р 26008526 в АППБ "Аваль", МФО 300335, ЄДРПОУ 14333937)  238 грн. 11 коп. заборгованості та 81 гривень 00 коп. грн. судових витрат.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Заяву про апеляційне оскарження заочного рішення суду може бути подано позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в двадцятиденний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СУДДЯ                                  підпис                                     Л.П.Сушко

З оригіналом згідно: Суддя