Рішення №482065

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                          ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  "01" березня 2007 р.                                                                   Справа № 2/25

Суддя господарського суду Чернівецької області Скрипничук Iван Васильович

розглядаючи справу

за позовом  Державної податкової інспекції у Кельменецькому районі

до відповідача Приватного підприємця ОСОБА_1

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

за участю представників:

позивача:  Потеруйку Р.В., довіреність №1421 від 27.02.07р.    

відповідача:   - не з"явився

прокурора  

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Кельменецькому районі Чернівецької області звернулась з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1,АДРЕСА_1 (ідент.код НОМЕР_1) про припинення підприємницької діяльності.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач,                    у порушення Закону України “Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року                № 2181- ІІІ, більше року не подає до органів державної податкової служби податкових декларацій, бухгалтерську звітність, інші документи і відомості, пов"язані з обчисленням і сплатою податків. А тому, згідно статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-ІV, дане порушення зі сторони відповідача є підставою щодо припинення державної реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи.

Відповідач заперечення на позовну заяву не надав, явку  представника у судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце засідання суду.

Суд вважає, що нез'явлення у судове засідання представника відповідача та не надання відзиву на позовну заяву не перешкоджає вирішенні спору по суті за наявними в справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні  докази, суд встановив:

Відповідач зареєстрований Кельменецькою державною районною адміністрацією рішенням заНОМЕР_2. як суб"єкт підприємницької діяльності і платник податків (обов"язкових платежів). Він зобов"язаний подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов"язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Однак, в порушення вимог чинного законодавства (Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про систему оподаткування") відповідач з 2005р.  не подає до податкових органів вище зазначені документи та відомості пов"язані з обчисленнням і сплатою податків, що підтверджується довідкою позивача НОМЕР_3  Податковий борг у відповідача до бюджету відсутній (довідка НОМЕР_4).

Таким чином, при зазначених порушеннях та відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" є всі правові підстави для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності відповідача.

Керуючись  п.2 ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних  осіб та фізичних осіб підприємців” від 15 травня 2003 року № 755-ІV, статтями 94, 158, 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

                                                   ПОСТАНОВИВ:

1.  Позов задовольнити.

2. Припинити державну реєстрацію підприємницької діяльності фізичної особи підприємця -ОСОБА_1,АДРЕСА_1 (ідент.код НОМЕР_1).

3. У день набрання постановою законної сили, направити її копію  державному реєстратору.

Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Порядок і строки апеляційного оскарження.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                             І.В. Скрипничук