Рішення №482074

ДОНЕЦЬКИЙ  АПЕЛЯЦІЙНИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40 

У Х В А Л А

26.02.2007 р.                                                                    справа №2-3353/06

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: суддів

    

 розглянувши апеляційну скаргу

Товариства з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА"  м. Донецьк

на ухвалу Будьнівського районного суду м. Донецька

від

28.12.2006 р.

у справі

№ 2-3353/06 ( суддя Ребров С.А.)

за позовом

ОСОБА_1

до

1- ОСОБА_2, 2- ОСОБА_3, 3- Товариства з обмеженою відповідальністю " МВА" м. Донецьк  

про

про захист порушених прав шляхом визнання недійсним правочину щодо  виходу  ОСОБА_2 зі складу учасників  Товариства з обмеженою відповідальністю " МВА" м. Донецьк

                                                     В С Т А Н О В И В  :

             20.02.2007 р. До Донецького апеляційного господарського суду  надійшла апеляційна скарга  Товариства з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА" м. Донецьк  на  ухвалу Будьонівського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р.  по справі № 2-3353/06.

          Відповідно до п. 1 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації з корпоративних спорів" від 15.12.2006 р. № 483-V, якій набрав чинності 29.12.2006 р., стаття 12 Господарського процесуального кодексу України доповнена пунктом 4 такого змісту: господарським судам підвідомчі справи,  що  виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським  товариством  та  його  учасником  (засновником, акціонером),  у  тому  числі  учасником,  який вибув,  а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані  із створенням,  діяльністю,  управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

          Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону № 483-V після набрання чинності цим Законом заяви і скарги у справах, передбачених абзацом першим п. п. 1, 4 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, по яких не порушено /не відкрито/ провадження, розглядаються господарським судом у порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.

          Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону № 483-V передбачено, що судові рішення у справах, передбачених п. 2 Прикінцевих положень цього закону, які ухвалені судами до набрання чинності цим Законом і не набрали законної сили, можуть бути оскаржені до апеляційного господарського суду за місцезнаходженням господарського товариства в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, і в строки, визначені процесуальним законом, за правилами якого була розглянута справа чи постановлено рішення суду першої інстанції.

          На підставі викладеного,  Донецький апеляційний господарський суд  дійшов  до висновку, що за умов чинного процесуального законодавства, розгляд даної категорії справ проводиться за правилами, встановленими Господарським процесуальним кодексом України.

      Відповідно штемпелю поштового відділення Донецьк - 55, апеляційна скарга  Товариства з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА" м. Донецьк  відправлена  до  Будьонівського районного суду м. Донецька  09.01.2007 року, тобто після набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації з корпоративних спорів" від 15.12.2006 р. № 483-V.

            Згідно   статті 91 частині 1  Господарського процесуального кодексу України  сторони у справі  мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання   на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.

            Статтею   106  частиною 1 Господарського процесуального  кодексу України передбачено, що  апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського  суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарги на рішення місцевого господарського суду.

                  Відповідно до норми статті 91  Господарського процесуального кодексу України заявник апеляційної скарги не є стороною по справі. У Товариства з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА" м. Донецьк  не виникло право на  апеляційне оскарження ухвали Будьонівського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р.  по справі № 2-3353/06.

            Враховуючи наведене,   апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА" м. Донецьк  на ухвалу  Будьонівського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р.  по справі № 2-3353/06  до розгляду не приймається та повертається заявнику.

       

    Керуючись  ст. 91 Господарського процесуального кодексу України,   Донецький апеляційний господарський суд,-

                                                       У Х В А Л И В  :

             Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА" м. Донецьк  у прийнятті апеляційної скарги  на ухвалу Будьонівського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р.  по справі № 2-3353/06.

      Апеляційну  скаргу  ( з додатками  всього на 18  аркушах)  на   ухвалу Будьонівського районного суду м. Донецька від 28.12.2006 р.  по справі № 2-3353/06  повернути заявнику - Товариству  з обмеженою відповідальністю " НОВІ ВІКНА"  м. Донецьк.

        Справу №   2- 3353/06 повернути до  Будьонівського районного суду м. Донецька.

     Додаток ( на адресу заявника апеляційної скарги)  : апеляційна  скарга на 2 арк., копія довіреності від 07.12.2006 р. на 1 арк., опис  вкладення у цінний лист  на адресу Будьонівського районного суду м. Донецька , поштовий конверт, заяви  на  апеляційне  оскарження ухвали Будьонівського  районного суду  м. Донецька від 25.12.2006 р. по справі № 2-3353/06  на 5 арк., копії апеляційної скарги від 05.01.07 р. на 8 арк.

Головуючий         

Судді:         

                                                                                                        

                                                                                                               Надруковано:  7  прим.

                                                                                                                                                                          1. заявнику апел. скарги

                                                                                                    1.позивачу

                                                                                                    3. відповідачам

                                                                                                    1. у справу

                                                                                                    1. апеляційному суду