Рішення №423016


СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Ухвала

Іменем України


08 лютого 2007 року


Справа № 2-24/15921-2006

                    

                    Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Голика В.С.,

суддів                                                                      Градової О.Г.,

                                                                                          Дугаренко О.В.,


секретар судового засідання                                        Долгова М.В.

за участю представників сторін:

позивача: Поставничий Юрій Миколайович, довіреність№ 06-257 від 15.12.07,

відповідача: не з'явився

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Колосова Г.Г.) від 15.12.2006 у справі № 2-24/15921-2006

за позовом           Закритого акціонерного товариства "Ордена Леніна Птахофабрика "Южная" (вул. Шкільна, 1,с.Перове, Сімферопольський р-н,97560)


до           Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим (вул. Бєлова, 2,Мирне, Сімферопольський р-н,97503)про спонукання до виконання певних дій


                                                            ВСТАНОВИВ:

          Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 15.12.2006 у справі № 2-24/15921-2006 (суддя Колосова Г.Г. ) позов задоволено, суд зобов’язав Державну податкову інспекцію у Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим зареєструвати Закрите акціонерне товариство "Ордена Леніна Птахофабрика "Южная" з 01.02.2006 платником фіксованого сільськогосподарського податку.

При прийнятті постанови суд першої інстанції керувався вимогами : п. п. 4.4.1; п. п. 4.4.2 статті Закон України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181 від 21.12.2000р.; стаття 2 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” №320 від 17.12.1998 р.; та виходив із роз’яснень Державної податкової адміністрації України, від 18.11.2004 р. №22521/7/15-3417, відповідно до яких новостворені суб’єкти господарювання, яким на думку місцевого господарського суду є позивач, основним видом діяльності яких є виробництво (вирощування), переробка та збут сільськогосподарської продукції, у рік їх створення є платниками фіксованого сільськогосподарського податку.

Місцевим господарським судом також встановлено, що позивач звернувся до відповідача листами від: 20.01.06р. вихідний №01-17/1; 26.07.06р. вихідний №01-83; 11.08.06р. вихідний №91 із проханням реєстрації платником фіксованого сільськогосподарського податку із 01.02.06р.

Державна податкова інспекція у Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим оскаржує постанову суду першої інстанції у зв’язку з порушенням судом норм матеріального права.

Так, на думку податкового органу, відповідно до статті 2 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” №320 від 17.12.1998 р перед реєстрацією суб’єкта господарювання платником фіксованого сільськогосподарського податку такий суб’єкт господарювання зобов'язаний відпрацювати повний податковий рік.

Доводи відповідача також мотивовані іншими підставами викладеними у апеляційній скарзі, не маючими значення для розгляду справи.

Відповідач не скористався своїм правом участі у судовому засіданні 08.02.07р., про час та місце розгляду справи повідомлений рекомендованою кореспонденцією.

Судова колегія вважає можливим розглянути справу без участі відповідача, явка якого у судове засідання не визнавалось обов’язковою.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, судова колегія визнає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, виходячи із наступного:

Як правильно встановлено судом першої інстанції, Закрите акціонерне товариство "Ордена Леніна Птахофабрика "Южная" є новоствореним підприємством, зареєстрованим Державним реєстром Сімферопольської районної державної адміністрації 29.09.05р., прийнято на податковий облік 19.10.05р.

Відповідно до статуту товариства та довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, основними видами діяльності позивача є сільськогосподарська діяльність, а саме, розведення тварин, птиці та виготовлення сільськогосподарської продукції.

Із матеріалів справи вбачається, що предметом даного спору є встановлення моменту, із якого новостворені сільськогосподарські підприємства можуть бути зареєстровані платником фіксованого сільськогосподарського податку.

Так, на думку податкового органу відповідно до статті 2 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок” сільськогосподарські підприємства можуть бути зареєстровані платником фіксованого сільськогосподарського податку лише у разі, коли сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний податковий рік, перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу.

Таким чином, новостворені сільськогосподарські підприємства, на думку відповідача, можуть бути зареєстровані платником фіксованого сільськогосподарського податку не раніше ніж через один звітний (податковий) рік, а не з моменту створення таких підприємств.

Приймаючи судове рішення, суд першої інстанції обґрунтовано визнав вищеназвані доводи податкового органу безпідставними та такими, що суперечать роз’ясненням Державної податкової адміністрації України від 18.11.04р., вихідний лист №22521/7/15-3417, відповідно до якого новостворені суб’єкти господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво (вирощування), переробка та збут сільськогосподарської продукції, у рік створення є платниками фіксованого сільськогосподарського податку.

Відповідно до п. 1 статті 2 Закону України „Про фіксований сільськогосподарський податок”, основним критерієм платників фіксованого сільськогосподарського податку є те, що даний платник повинен займатися виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а додатковою вимогою є те, що виручка від такої діяльності за попередній звітний (податковий) рік повинна перевищувати 75 відсотків загальної суми валового доходу.

Вищеназваний Закон України не відносить додаткові вимоги до новостворених сільськогосподарських підприємств.

На підставі викладеного, судова колегія не знаходить правових підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції.

                    Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

                                                            УХВАЛИВ:

          1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим залишити без задоволення.

2. Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 15.12.2006 у справі № 2-24/15921-2006 залишити без змін.

                    Ухвала суду набирає законної сили з моменту її оголошення, може бути оскаржена протягом одного місяця безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий суддя                                                            В.С. Голик

Судді                                                                                          О.Г. Градова

                                                                                          О.В. Дугаренко