Рішення №423021

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А


"23" січня 2007 р.

Справа № 12/419/06

Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого: Петрова М.С.

Суддів: Разюк Г.П.

Колоколова С.І.


При секретарі: Бухтіяровій О.Г.


за участю представників сторін:

від позивача: Бойченко В.Г, довіреність №8 від 04.04.06р.

від відповідача: Колодяжна Ю.А., довіреність № 023/06-810 від 20.11.06р.

Божко А.Д., довіреність № 023/07-28 від 18.01.07 р.


розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства „Колос”

на рішення господарського суду Миколаївської області від 10.10.2006р.

по справі №12/419/06

за позовом Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства „Колос”

до Відкритого акціонерного товариства „ЕК „Миколаївобленерго”

про стягнення 31062 грн. 26 коп.


В С Т А Н О В И Л А:


СЗАТ „Колос” звернулося до господарського суду Миколаївської області з позовом до ВАТ „ЕК „Миколаївобленерго” про стягнення з останнього 19590,08 грн. збитків, які утворились внаслідок незаконного відключення відповідачем господарства від мережі електропостачання, а також п’ятикратну вартість недопоставленої електроенергії у сумі 11472,18 грн.

В якості збитків СЗАТ „Колос” визначило недобір молока, привіску великої рогатої худоби та свиней, додаткові витрати на вироблення власної електроенергії дизельними електростанціями, витрати на збереження заробітної плати робітникам майстерні, слюсарям, працівникам складу ПММ, трактористам.

ВАТ „ЕК Миколаївобленерго” проти позову заперечує посилаючись на те, що вищезазначені збитки не пов’язані із відключенням електроенергії. У зв’язку із цим ВАТ „ЕК Миколаївобленерго” заявило клопотання про призначення судової технічної, бухгалтерської експертизи.

Враховуючи те, що для визначення наявності або відсутності причинного зв’язку між відключенням електроенергії позивачу і отриманими ним збитками необхідні спеціальні знання, судова колегія вважає за необхідне призначити комплексну судову зоотехнічну, бухгалтерську експертизу та зупинити провадження у справі до отримання результатів експертизи.

          Керуючись ст. ст.41,79 ГПК України, судова колегія –


Ухвалила:                                         

1.          Призначити комплексну судову зоотехнічну та бухгалтерську експертизу, проведення якої доручити Миколаївському відділенню Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз. Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

2.          На вирішення експертизи поставити наступні питання:

а) визначити документально тривалість періоду, на який позивачу було припинено електропостачання відповідачем;

б) чи вплинуло відключення електроенергії позивачу у спірний період на продуктивність дійного стада та привісок великої рогатої худоби (ВРХ) і свиней з врахуванням роботи дизельних електростанцій СЗАТ „Колос”. Якщо, так, то яким саме чином, обґрунтовуються документально, а чи ні визначені позивачем недобір молока на 1207,19 грн., недобір привіску ВРХ та свиней на суму 11928,6 грн., витрати на вироблення власної електроенергії ДЕС на молочно-товарній фермі на суму 1621,42, витрати на вироблення власної електроенергії ДЕС на свинарній фермі на суму 2184,51 грн., витрати на збереження заробітної плати своїм робітникам у загальній сумі 1655,35 грн.?

в) чи мав позивач можливість у період з моменту попередження його про відключення електроенергії і до моменту припинення електропостачання вжити заходів по уникненню втрат, зазначених вище, якщо він їх фактично отримав?          

3.          У розпорядження експерта надати матеріали справи та зобов’язати сторони надати всі необхідні документи для проведення експертизи, які можуть бути витребувані експертом.

4.          Оплату вартості експертизи покласти на ВАТ „ЕК Миколаївобленерго”.

5.          Провадження по розгляду апеляційної скарги зупинити до отримання експертного висновку.          Головуючий суддя М.С.Петров

                                                  


          Суддя                                                                                Г.П. РазюкСуддя                                                                                С.І.Колоколов