Рішення №423035

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

31 січня 2007 р.

№ 4/1205-9/169


Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Перепічая В.С. (головуючого),

Вовка І.В.,

Гончарука П.А.,

розглянувши відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Видавнича група “Експрес” на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 26 вересня 2006 року у справі № 4/1205-9/169 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Велас” до товариства з обмеженою відповідальністю “Видавнича група “Експрес” про стягнення суми,


ВСТАНОВИВ:

У травні 2005 року товариство з обмеженою відповідальністю “Велас” звернулось до господарського суду Львівської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Видавнича група “Експрес” про стягнення 231332 грн.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 03 серпня 2006 року залишеною без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26 вересня 2006 року, зупинено провадження у справі та призначено будівельно –технічну документальну експертизу.

У касаційній скарзі відповідач просить скасувати постанову апеляційного господарського суду від 26 вересня 2006 року, вказуючи на порушення судом другої інстанції норм процесуального права.

Відзив на касаційну скаргу від позивача до суду не надходив.

Вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги, суд вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно зі ст. 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках: призначення господарським судом судової експертизи; надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів; заміни однієї з сторін її правонаступником внаслідок реорганізації підприємства, організації.

Таким чином, ст. 79 ГПК України встановлено перелік підстав зупинення провадження у справі, серед яких як підставу зазначено призначення господарським судом судової експертизи.

Статтею 41 ГПК України встановлено, що для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу.

Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом, проте в силу ст. 41 ГПК України господарський суд сам визначає, чи є у нього необхідність у спеціальних знаннях і, відповідно, призначення для цього експертизи, чи такої необхідності немає і суд може вирішити спір на підставі інших доказів, поданих у справі.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що місцевий господарський суд, відповідно до вимог ч. 2 ст. 41 ГПК України, самостійно визначив остаточне коло питань і у зв’язку з необхідністю спеціальних знань в області будівництва при вирішенні спору по суті призначив судову будівельно –технічну документальну експертизу та зупинив провадження у справі.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку стосовно того, що призначення судової економічної експертизи та, як наслідок, зупинення провадження у справі, здійснено у відповідності з вимогами норм чинного законодавства, зокрема: ст.ст. 41, 79 ГПК України.

З огляду на викладене, підстав для зміни або скасування постановлених у справі судових рішень не вбачається.

Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України –

ПОСТАНОВИВ:


Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Видавнича група “Експрес” залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного господарського суду від 26 вересня 2006 року у справі № 4/1205-9/169 –без змін.Головуючий           Перепічай В.С.


Судді Вовк І.В.


Гончарук П.А.