Рішення №423074

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ


           УХВАЛА          

06 лютого 2007 р.

№ 4/560-21/64


Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П.- головуючий, судді Бенедисюк І.М. і Львов Б.Ю.,

розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн-студія "Гердан Графіка", м. Львів

на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 26.12.2006

зі справи № 4/560-21/64

за позовом відкритого акціонерного товариства "Концерн Хлібпром", м. Львів

до товариства з обмеженою відповідальністю "Дизайн-студія "Гердан Графіка"

про стягнення 29276,05 грн.,


ВСТАНОВИВ:


Товариство з обмеженою відповідальністю "Дизайн-студія "Гердан Графіка" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу апеляційного господарського суду.

Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність повернення касаційної скарги з огляду на таке.

Згідно з частиною першою статті 109 Господарського процесуального кодексу України (далі –ГПК України) касаційна скарга подається до Вищого господарського суду України через місцевий чи апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову. Проте на порушення наведеного припису закону скаржник подав касаційну скаргу безпосередньо до Вищого господарського суду України.

Так, матеріали касаційної скарги не містять даних, які підтверджували б її подання через місцевий або апеляційний господарський суд, а саме: у цих матеріалах немає супровідного листа зазначених судових інстанцій, а на примірнику скарги відсутній відповідний штамп з відміткою суду, який проставляється відповідно до вимог пункту 2 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Голови Вищого господарського суду України від 10.12.2002 № 75.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу надіслано інакше, ніж через місцевий або апеляційний господарський суд, що прийняв рішення або постанову.

Відповідно до частини третьої статті 1113 ГПК України після усунення обставин, зазначених, зокрема, у пункті 2 частини першої цієї статті сторона у справі має право повторно подати касаційну скаргу.

В порядку пункту 2 частини першої статті 8 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 “Про державне мито” сплачене скаржником державне мито в сумі 124,44 грн. підлягає поверненню з державного бюджету.

Враховуючи викладене та керуючись пунктом 2 частини першої, частиною другою статті 1113 ГПК України, Вищий господарський суд України

У Х В А Л И В:


1. Касаційну скаргу на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 26.12.2006 зі справи № 4/560-21/64 повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Дизайн-студія "Гердан Графіка".

2. Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Дизайн-студія "Гердан Графіка" державне мито в сумі 124,44 грн. Видачу довідки на повернення державного мита доручити господарському суду Львівської області.Суддя В. Селіваненко


Суддя І. Бенедисюк

          

Суддя Б. Львов