Суддя Верховного суду: судова реформа провалилася

Суддя Верховного суду Валентин Косарєв вважає, що проведена судова реформа провалилася.

Про це він заявив, виступаючи на XI з’їзді суддів України, повідомляють Українські новини.

«Судова реформа, організаторами якої стали теоретики, які жодного дня не працювали ні в судах, ні в прокуратурі, ні в міліції» успішно «провалилася», — сказав він.

Суддя вважає, що в результаті реформи суди втратили незалежність.

«Реформою законодавчо здійснено підпорядкування судової гілки влади виконавчій шляхом передачі повноважень від Верховного суду вищим судам і шляхом впливу на добір і розстановку кадрів в судах. Гасло «кадри вирішують все» знову стало актуальним», — сказав він.

Також Косарєв вважає, що в результаті прийняття судової реформи єдина судова система штучним шляхом була розділена на спеціалізовані судові юрисдикції, а судова практика стала суперечливою.

Крім цього суддя зазначив втрату Верховним судом, який за Конституцією є найвищим судовим органом у країні, основних судових функцій.

Як повідомляло агентство, у січні 2012 міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch відзначила падіння в 2011 році довіри до судів в Україні через судові процесив щодо вищих колишніх чиновників, у тому числі колишнього прем’єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об’єднання» Батьківщина » Юлії Тимошенко.

Оставить комментарий